НОВОСТИ ФУТБОЛА | СТАТЬИ | ОБЗОРЫ | ВИДЕО | РЕЗУЛЬТАТЫ LIVE | КОНТАКТЫ | КОТИРОВКИ

###Перша ліга. Десна - Харків 3:1. Десна відправляє Харків в другу лігу ###

Голи: Грибанов 22, 31 (пен.), 49 - Афанасьєв 9

«Десна»: Пилипенко, Анеліков (Рустамов, 83), Боровков, Стоян, Єлісєєв, Орєхов (Поспєлов, 46), Кобець (Костюченко, 67), Кондратюк, Старенький (Кожем’яченко, 85), Кандауров, Грибанов (Єрмоленко, 74)

ФК «Харків»: Ходанович, Можаєв, Федота, Литвиненко, Тарасов (Лебединський, 73), Афанасьєв (Нагінайлов, 59), Скляр, Іванченко (Рижих, 71), Черніков (Саєшев, 60), Жеребцов, Сірик (О.Кравченко, 84).

Попередження: Скляр, Тарасов, Саєшев – Єлісєєв, Старенький, Анеліков, Кандауров

Все те «шопопало», що останнім часом виникло навколо «Десни», ажніяк не сприяло нормальному перегляду матчу. Навіть фанати поїхали на календарний матч жіночої «Легенди», залишивши за собой розтяжку з написом «Мы уехали… во вторую лигу».

Найжахливіші прогнози про зникнення команди чи переведення її до другої ліги лякали, а чутки про «злив» гри харків’янам в обмін на поблажливе ставлення ПФЛ щодо атестації – відбивали будь-яке бажання дивитися гру. До честі чернігівських футболістів, вони спростували всі інсинуації навколо риторичного питання «грошей хлопцям не платять, то чому би й не здати матч?».

Хоча перша половина першого тайму переконувала в тому, що сценарій, який вигадали вболівальники, може справдитися. «Десна» на початку гри мало не «вкусила» суперника (вихід сам на сам Грибанова і підніжка Тарасова були анульовані піднятим перед тим прапорцем лайнсмена - офсайд), але потім поводилася так мляво, як в жодному матчі до того.

Гості цим скористалися і відкрили рахунок. Спочатку Скляр навісив зі штрафного. У воротарському майданчику утворилася метушня, яка призвела до кутового. Знову подача Скляра і Афанасьєв без будь-якої протидії суперників (захисники просто стояли і дивилися) підрізає головою м’яч у дальній кут воріт. От саме дії захисту «Десни» в цьому епізоді і змушували думати про найгірше. Приношу свої вибачення за такі думки.

Після цього «Десна» перебрала надовго ініціативу до власних ніг, але вся атакувальні дії обмежувалися перепасовкою на чужій половині полі. Чернігівці до 22-ї хвилини не завдали жодного удару не те що в рамку воріт, а навіть в бік воріт. Все це лише підсилювало неприємні думки про завчасно обумовлений результат.

Аж тут на 22-й хвилині Грибанов відгукнувся на класний пас з глибини поля, «зкинув з плечей» Тарасова (молодий захисник персонально опікав кращого бомбардира «Десни») і сильним ударом реалізував вихід сам на сам. І тут прорвало!

Кондратюк з Кобецем двічі поспіль продемонстрували повну взаємодію. Після пасів з флангу в центр Старенького і Кандаурова Кондратюк вже замахувався дл удару, але пропускав м’яч на Кобеця. Перша спроба сьомого номера «Десни» була невдалою – м’яч пройшов повз ворота. А от другий удар рукою зупинив Федота. Пенальті чітко реалізував Грибанов. 2:1.

За 4 хвилини Кандауров як ніж крізь масло пройшов крізь захист «Харкова», вийшов сам на сам з Ходановичем, але влучив у штангу, від якої м’яч відлетів прямо в руки воротареві гостей. Харків’яни відповіли лише ударом Сірика метрів з 25. Пилипенко намертво взяв м’яч в нижньому куті воріт.

Друга половина почалася з того, що Грибанов оформив хет-трик і остаточно розвіяв всі сумніви щодо присутності «фейр-плей» в цьому поєдинку. Анеліков видав шикарний пас з лівого флангу через півполя, а форвард «Десни» головою вгатив м’яча впротихід воротареві в дальній кут.

За кілька хвилин «Харків» повинен був залишатися вдесятьох. Скляр, який вже мав в пасиві жовту картку взяв на таран Поспєлова, що втікав по бровці. Хокейний прийом (якби футбольне поле обмежувалося бортиком, Поспєлов би рахував зламані ребра) арбітр оцінив лише усним попередженням.

А гості до вилучення такі догралися. Точніше, лікар команди, який вискочив на поле без дозволу арбітрів (Тарасов збив Анелікова і сам отримав пошкодження в епізоді) і почав агресивно розмахувати руками, нагадуючи, що кількома секундами раніше на газоні опинився гравець ФК «Харків», а чернігівці не зупинили гру і розпочали власну атаку. Суддя попросив ескулапа і з поля, і з технічної зони, відправивши його до підтрибунних приміщень.

Взагалі, після того як рахунок став 3:1, гра фактично зникла. Її постійно зупиняли арбітри (жовті картки, офсайди, заміни, яких за 15 хвилин відбулося аж 6 штук), а футболісти не дуже то й прагнули піднімати темп. Справедливості для, треба відзначити, що харків’яни намагалися йти вперед, розуміючи, що втрачати їм нема чого, а поразка означає кінець гонитви за «Прикарпаттям».

Хоча здебільшого гостьові атаки завершувалися дальніми неточними ударами. Але при цьому двічі футболісти з Харкова створили дійсно гольові моменти. Спочатку Іванченко поборовся з Стояном і віддав м’яч на Сірика, який вийшов сам на сам. Пилипенко вчасно вийшов з воріт і змусив форварда гостей обігрувати себе. Сірик обіграв, але за цей час встиг повернутися Стоян і виправити власну помилку.

А на останніх хвилинах гри Федота прийшов на подачу штрафного з флангу і в метушні біля воріт «Десни» з 5 метрів влучив у поперечину. Вона загула. Загула за втраченим харків’янами місцем в першій лізі. Вийшло так, що банер чернігівськихї фанів, який вони вішали для керівництва чернігівського клубу, став прощальною «листівкою» ФК «Харків».