НОВОСТИ ФУТБОЛА | СТАТЬИ | ОБЗОРЫ | ВИДЕО | РЕЗУЛЬТАТЫ LIVE | КОНТАКТЫ | КОТИРОВКИ

###Перша ліга. Десна - Кримтеплиця 1:1. Вища ліга почекає ###

Десна 1:1 Кримтеплиця
Кобець 16 Старовик 85
Нікітенко, Сангаре, Боровков, Чуланов (Бабор 69), Євстафієв, Щедраков, Кобець (Рожок 77, Слабишев 86), Старенький, Кучеренко (Манасян 88), Сердюк (Рустамов 80), Постолатьєв Вокальчук, Візавер, Мамутов, Антонюк, Лук'янов, Саранчуков (Старовик 46), Войнаровський, Бондаренко (Бабир 46), Діабі, Прокопченко (Пічкур 46), Саванчук (Мельник 61)
Щедраков 42, Кобец 69, Боровков 77 Саванчук 2, Антонюк 64, Старовик 67

Тепер вже можна точно казати, що на всю дистанцію «Десни» не вистачило. Футболісти якраз відповідають тому завданню, яке перед ними стояло - місце в четвірці. Календар виявився на фініші занадто складним. Всю дистанцію команду переслідували травми і дискваліфікації. Причин можна знайти безліч, але головна, як на мене - відсутність чіткої відповіді керівництва клубу на гіпотетичне питання: якби ПФЛ (чи Прем’єр-ліга) закрили очі на всі проблеми з інфраструктурою, то чи стояло би перед командою завдання виходу до вищої ліги?

Від початку гри стало помітно, що чернігівські футболісти будь-що хочуть перервати чорну смугу останніх трьох турів. Для цього навіть експеримент з білими футболками визнали невдалим і повернулися до перевірених фіолетових, в яких вдома виграли всі матчі. «Деснянці» грали швидше і цікавіше, але перший небезпечний момент створили гості. Після подачі кутового Нікітенко вже вкотре за друге коло невдало вийшов на перехват і на дальній штанзі подачу в удар перетворив Діабі. На щастя м’яч після удару полетів паралельно лінії воріт і вийшов за межі поля.

А «Десна» відповіла голом. Сердюк на лівому фланзі класно обіграв захисника і був збитий. Коли до штрафного залишалось метрів зо два. Жовту картку арбітр Візаверу не показав (а варто було б), але гостей і без того покарали. Кучеренко навісив зі штрафного, і м’яч після короткої метушні відскочив до Кобеця, який метрів з 5 вколотив кулю у ворота. Кримчани тут же могли відповісти, але все той же прудконогий Діабі (дуже сподобався цей івуарієць) хоча й зміг втекти від опікунів сам на сам, але ударив з кута воротарського повз ворота (цілив у дальній кут).

Ще за кілька хвилин команди знову обмінялися моментами. Спочатку Постолатьєв довів, що він не лише може класно головою грати, але й на клаптику поля обіграти відразу двох суперників, протягнути м’яч по лицьовій лінії поля і м’яко навісити прямо на голову Старенькому. Той бив метрів з 7, але занадто високо вистрибнув, і м’яч полетів у землю після чого відскочив вище поперечини.

А «тепличники» запалили справжню пожежу біля воріт Нікітенка. Протягом кількох секунд вони нанесли три удари впритул, але… Призначений у 23-25 метрах від воріт «Десни» штрафний (правіше від центральної вісі) класно виконав Антонюк. Нікітенко лише в останню мить зумів вибити кулаками м’яч з-під поперечини. Куля полетіла перпендикулярно вгору і почала опускатися в метрі від воріт. «Свічку» намагався перервати Сангаре, але головою запалив таку ж саму. Цього разу першим на добиванні був вже Пічкур. Удар з метру - і Нікітенко, який вже встиг піднятися, неймовірним чином реагує на нього. М’яч відлітає на дальню штангу, де стоїть самотній (!) Саванчук, але його удар головою з двох по порожнім воротам виявився неточним. Пронесло!

Після цього гра заспокоїлася і більш-менш спокійно тривала до перерви. Але при цьому помітна перевага була на боці «Десни». Здавалося, що в другому таймі чернігвці дотиснуть. Мабуть це здавалося і тренеру гостей, який у перерві провів відразу три заміни. І як же вони вплинули на гру і результат!

На початку другого тайму над стадіоном нависла чорна хмара (і в прямому і в переносному сенсі). Спочатку Бабир несподівано пробив з розвороту. Удару не вистачило точності. Потім такий же трюк повторив Саванчук. Цього разу прямо по центру в руки голкіперу. Гості продовжували тиснути і на 76-й хвилині створили мегамомент. Саванчук легко пройшов на правому фланзі двох опонентів і віддав у центр на Бабиря. Той бив з лінії воротарського, але Нікітенко знову виявився на висоті (відверто кажучи, що гра на лінії у Юрія просто чудова, чого, нажаль, не можна сказати про гру на виходах), а Мамаді вибив м’яч навмання подалі від гріха, і потім ще півхвилини емоційно проводив виховну роботу з Стареньким і Щедраковим, які дозволили Саванчуку безперешкодно виконати прохід і подачу.

Що стосується «Десни», то на цьому тлі моменти Постолатьєва (виграв верхову боротьбу у штрафному, але пробив у стилі Діабі на початку матчу - вздовж лінії воріт) і Кучеренка (зі штрафного метрів з 30-ти в кількох сантиметрах від стійки) виглядали не так гостро.

Правда хочеться відзначити ще один момент. Нажаль, не ігровий. В центрі поля Кобець порушив правила проти когось з гостей і отримав за це удар по обличчю, після якого впав. Суддя додав до цього ще й «гірчичник» за порушення правил. Але де червона супернику?

Тим часом кримчани продовжували тиск. Особливо старалися фланги, де класно діяли Діабі, Саванчук і Старовик. І врешті решт свого досягли. Бабир зі штрафного влучив у поперечину, а Нікітенко, який намагався дістати м’яч і полетів в дальній кут, з захисниками спостерігали як Старовик забиває у порожні ворота.

Гості могли й перемогти. Але все той же Старовик, увірвавшись з лівого флангу в штрафний «Десни» з кута воротарського пробив значно вище воріт.

Після нічиєї в Чернігові і перемоги львів’ян теоретичні шанси у чернігівців ще збереглися. 9 очок за 3 тури з математичної точки зору відіграти можна. Різниця в 13 м’ячів теж за цей період відіграється… Помріяли? Ну і досить. Чекаємо на наступний сезон.