НОВОСТИ ФУТБОЛА | СТАТЬИ | ОБЗОРЫ | ВИДЕО | РЕЗУЛЬТАТЫ LIVE | КОНТАКТЫ | КОТИРОВКИ

###Перша ліга. Десна - Прикарпаття 4:0. Як не можна грати з Десною. Майстер-клас від Прикарпаття ###

"Десна" - "Прикарпаття" 4:0

Голи: Грибанов 18, Грибанов 41, 80 (пен.), Старенький 49

«Десна»: Пилипенко, Боровков, Гітченко, Анеліков (Сердюк, 81), Єлісєєв, Костюченко (Поспєлов, 46), Кобець (Єрмоленко, 75), Кондратюк, Старенький, Кандауров (Орєхов, 67), Грибанов (Антонов, 84).

«Прикарпаття»: Іконніков, Барчук, Мельничук, Лебединець, Маковійчук (Мельник, 69), Стоцький, Іванишин (Гнатюк, 78), Цкарозія, Боришкевич, Бровкін (Коржук, 74), Микуляк (Вірстюк, 83).

Попередження: Єлісєєв, 33 – Микуляк, 43, Мельничук, 64

На початку – кілька слів про враження, яке залишили по собі івано-франківці. Серед усіх попередніх суперників, яких «Десна» приймала на чернігівському стадіоні, «прикарпатці» діяли чи не найцікавіше попереду. Як наслідок – гості створили немало моментів, але така відкрита гра призвела до того, що захисту «хлопці з Станіслава» приділили значно менше уваги, ніж попередні команди, які виходили на поле стадіона імені Гагаріна. Мораль? Грати з відкритим забралом прооти сьогоднішньої «Десни» не варто. Особливо, якщо клас не дозволяє реалізовувати все, що було створено. От тому й такий парадокс: найсимпатичніша команда програла з найбільшим рахунком.

Вже зі старту чернігівці затиснули гостей на їх власній половині поля. На 3-й хвилині Старенький і Грибанов зіграли в «стіночку», але у півзахисника «Десни» удар не вийшов – Старенький швидше загріб м’яч ніби ключкою, ніж вдарив. Іконніков без надзусиль м’яча спіймав.

Потім Єлісєєв, який вийшов в основі, замінивши на позиції правого захисника Стояна, прорвався своїм флангом до штрафного гостей і майже вийшов сам на сам, але Барчук у підкаті в останній момент вибив м’яч на кутовий.

А на 14-й хвилині «Прикарпаття» вперше продемонструвало, що відсиджуватися в обороні не буде. Іванишин, який у першому таймі був найкращим у складі гостей, втік від Єлісєєва (помітно було, що у Євгена обмаль досвіду гри на позиції флангового захисника – Іванишин в першому таймі постійно перегравав опонента і вимусив того навіть жовту картку отримати), і класно пробив з лівого кута штрафного майданчика в дальній кут воріт. М’яч пролетів поруч зі стійкою.

«Десна» відповіла трьома поспіль атаками, кожна з яких милувала око, але лише останню з них Грибанов завершив голом. Отже, 16-а хвилина – в результаті контратаки (от вона спроба гостей зіграти в атакуючий футбол) чернігівці в три дотики довели м’яч від своїх до чужих воріт, але Грибанов поспішив з ударом, який до того ж виявився неточним.

17-а хвилина – Анеліков зі штрафного навішує з правого флангу, Грибанов виграє верхову боротьбу, б’є грамотно з відскоком від газону, але Іконніков витягує м’яч з-під поперечини.

І, нарешті, 18-а хвилина. Розіграш кутового, подача з флангу Кондратюка і Грибанов сам-самісінький на дальній стійці відправляє м’яча головою у ворота.

Гол дещо дезорієнтував гостей, але як же вони відповіли, коли прийшли до тями! Боришкевич по-англійськи вкинув м’яч з ауту аж у воротарський майданчик «Десни». Там виникла невелика паніка, внаслідок якої м’яч опинився на нозі у Микуляка. Форвард «Прикарпаття» бив з лінії воротарського майданчика, і лише фантастична реакція Пилипенка врятувала «Десну» від пропущеного голу.

Щоб в подальшому не стати заручниками ситуації, коли одна помилка може зіпсувати всю роботу, гравці «Десни» вирішили забити вдруге і тут же зробили це. І знову ж таки варто відзначити всю комбінацію. Шикарний пас Кондратюка, який віддав на хід Старенькому, сам Старенький перетворив на простріл у воротарський майданчик, де Грибанову залишалося лише підставити ногу. Все відбулося дуже швидко – кожному з задіяних в атаці гравців довелося торкнутися м’яча лише один раз. Зразковий розіграш.

Тепер івано-франківцям вистачило менше часу аби знову перейти в наступ. Тайм вони завершили на чужій половині поля, створивши непогані можливості для взяття воріт. Спочатку ледь не повторилася історія з моментов імені Микуляка-Пилипенка, але м’яч після навісу зі штрафного і кількох рикошетів, гравці «Десни» винесли в аут. Знову Боришкевич вкидає далеко, Пилипенко помиляється на виході, але, на щастя чернігівців, ніхто з суперників не зумів дістатися до м’яча. А на останній хвилині гості «помстилися» Грибанову за два голи. Лапки доречні, бо про навмисну гру мова не йде – просто небезпечний штрафний прямо по центру воріт нейтралізувала стінка «Десни», а конкретно – голова форварда, який на кілька секунд опинився в нокдауні.

Другий тайм пройшов за схожим сценарієм. З тією лише різницею, що провали в захисті гостей стали ще разючішими. А «Десна», забивши в дебюті третій гол (Старенький вискочив сам на сам по правому флангу і влучно пробив в дальній кут воріт), великими силами вперед не йшла, зосередившись на захисті і гострих контратаках.

Під час цих контратак не забивали Старенький (головою пробив вище воріт метрів з 3-4), Орєхов (теж головою, але влучив у стійку воріт), Кондратюк (не влучив у ворота після багатоходової комбінації у штрафному (!) майданчику «Прикарпаття»)… Оборона гостей просто не встигала за діями чернігівців, а гравці атаки не дуже-то й допомагали своїм партнерам. Вони були зайняті іншим – намагалися забити бодай один гол. І шанси для того, треба сказати, були.

Можна згадати удар Микуляка з-за меж штрафного (Пилипенко не бачив момент удару, та й м’яч підступно стрибав по жахливому газону, але воротар відбив удар), або штрафний Іванишина (кіпер «Десни» намертво взяв м’яч в нижньому куті), або момент Бровкіна, якого в останній момент відтіснили від м’яча Єлісєєв і Боровков (а форвард гостей виходив сам на сам). Останню нагоду не використав Мельник. У повітрі зіткнулися Пилипенко і Єлісєєв, і гравець «Прикарпаття» головою бив у порожні ворота метрів з 10-12. Не влучив. Але то вже було за рахунку 4:0. Це Грибанов сам заробив пенальті (отримав по ногах від Мельничука) і сам же його реалізував.