НОВОСТИ ФУТБОЛА | СТАТЬИ | ОБЗОРЫ | ВИДЕО | РЕЗУЛЬТАТЫ LIVE | КОНТАКТЫ | КОТИРОВКИ

###Перша ліга. Десна - Волинь 2:1. Грибанов – рятівник Десни ###

"Десна" - Волинь" 2:1

Голи: Войнаровський 8, Грибанов 90+3 - Карковський 15

«Десна»: Яковець, Анеліков, Євстафієв, Боровков, Стоян, Старенький (Кандауров, 84), Кобець, Войнаровський (Грибанов, 80), Поспєлов, Кондратюк (Єлісєєв, 90+3), Мостовий (Ільяшов, 83)

«Волинь»: Неділько, Сімінін, Карковський, Ковалюк (Лісовий, 76), Снитко, Єременко (Карасюк, 81), Кінаш, Шарпар, Пічкур (Назарчук, 71), Густаво (Рамон, 57), Майкон (Гошкодеря, 60)

Десять днів тому, гравець «Десни» Сергій Грибанов, вийшовши на заміну в матчі проти «Олександрії» забив переможний м’яч. 27 вересня той самий Сергій Грибанов на останніх секундах матчу повторив подвиг і приніс чернігівській команді три очки.

Давно в Чернігові не було таких матчів. «Десна» не просто перемогла, а зробила це, продемонструвавши якісний футбол. І нехай в захисті не завжди було все гаразд, а попереду не вистачало останнього пасу, відчувалося бажання грати, а не мучитися на полі. Та й гольових моментів чернігівська команда створила стільки, скільки не змогла за всі попередні домашні матчі в цьому сезоні.

Перший же потенційно небезпечний момент «Десни» завершився порушенням правил з боку гостей. Штрафний взявся виконувати Роман Войнаровський. До рамки було приблизно 20 метрів, і стінка з шести гравців. Удар нашої «вісімки» в «дев’ятку», рикошет від голови когось зі «стіночників», поперечина, спина воротаря, який соколом кинувся за м’ячем, сітка воріт. Саме такий маршрут проклав м’яч на 8-й хвилині. 1:0.

Але вже за три хвилини штрафний заробили гості. Майкон виборов м’яч у Євстафієва, за що й отримав по ногам. Не скажу, що епізод став дзеркальним відображенням попереднього. Так, штрафний по центру воріт. Так, рикошет (принаймні так здалося, хоча можливо м’яч просто різко змінив траєкторію – сучасні м’ячі кіпери критикують не один рік). Так, гол зі стандарту. Але основна відмінність в тому, що до воріт було метрів 32-25. Карковський не побоявся вдарити і отримав привітання від партнерів.

За пару хвилин він же бив приблизно з тієї самої точки, але цього разу удар був дуже неточним. І почалося… Майкон втікає від захисників по лівому флангу і б’є в ближню дев’ятку – рятує Яковець. Кінаш вривається в штрафний майданчик, але його гарматний постріл блокує по-хокейному Євстафієв. Майкон втікає від суперників, але в останній момент далеко відпускає м’яч і втрачає шанс… В ці хвилини «Волинь» мала суттєву перевагу, але не дотиснула «Десну».

А от чернігівці, за яких вже стало страшно, несподівано для всіх, розвернули гру на 180 градусів в другій половині тайму. І вже біля воріт Неділька стало жарко. На 24-й хвилині Старенький навісив з флангу, воротар гостей буквально зняв з голови Мостового м’яч, але втратив його і вже нічим не міг допомогти, лежачи спостерігаючи за добиванням Поспєлова. Але Шарпар виніс м’яч з лінії воріт.

Ще за хвилину Поспєлов після подачі кутового першим зорієнтувався в метушні в штрафному майданчику і бив з району 11-метрової позначки. Вище воріт. На 30-й хвилині схожий момент втратив Войнаровський, пробивши в руки голкіперу. На 38-й Старенький зльоту після переводу з лівого флангу, класно поклавши корпус бив з меж штрафного. Знову врятував Неділько.

Кварцяний нервує, постійно вискакує за межі тренерської зони, за що отримує зауваження від четвертого арбітра (у відповідь лізе обніматися) і крики «Лисий, в будку» від глядачів (посміхається трибунам, але під навіс не повертається). Свисток на перерву дає гостям можливість перепочити.

І вони цю можливість використали на повну. «Волинь» зі старту другої 45-хвилинки пішла вперед. Найгостріший момент виник вже на 57-й хвилині. Рамон, який щойно з’явився на полі, першим же дотиком мав забивати. Після хаотичних спроб вибити м’яч з власного штрафного майданчика, чернігівці подарували його бразильцю. Той стояв спиною до воріт і вибрав єдиний вірний варіант - бити не дивлячись п’яткою. Оскільки воротар вже лежав, а до воріт було метрів 4-5, шанси забити були солідними. Але щастя повернулося обличчям до «Десни» - рахунок не змінився завдяки стійці воріт, в яку і влучив Рамон.

«Волинь» у особі Лісового, Карасюка, Гошкодері, Карковського і Шарпара ще кілька разів загрожувала воротам «Десни» за допомогою дальніх ударів. Але в більшості випадків вони були неточними. А решту спроб ліквідовував Яковець, який хоча й не намертво, але брав всі удари.

Натомість чернігівці регулярно бігали в контратаки. Мостовий віддав класний пас на хід Кондратюку, але удар останнього в класному стрибку відбив Неділько. Потім Кобець і Поспєлов зривали виходи «три в три», занадто довгими роздумами на тему «Кому віддати пас». Ще одного разу Мостовий вийшов сам на сам, але заплутався у м’ячі і власних ногах…

І коли вже всі думали, що нічиєї не уникнути (схоже, що господарі були не проти такого результату - зверніть увагу на хвилини проведених замін у складі «Десни» і зробіть висновки), Грибанов втік від захисників сам на сам з голкіпером і поставив переможну крапку. Йшла остання з п’яти компенсованих арбітром хвилин.